Na fundamencie krzyża

Dnia 27 kwietnia 2018r drużyna naszej szkoły zdobyła 2 miejsce w konkursie  historycznym „Na fundamencie krzyża”. Szkołę Podstawową  z oddziałami gimnazjalnymi im. Bogdana Jańskiego reprezentowały Aleksandra Jakubowska i Gabriela Ordon z klasy 2b gimnazjum. Dziewczynki  niestety przegrały walkę o 1 miejsce zaledwie 1 punktem. W jury konkursu zasiadał ksiądz Stanisław Puzyniak proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Krakowie, Jan Franczyk dawny działacz podziemnej Solidarności z Nowej Huty , obecnie dziennikarz gazety „Głos. Tygodnik Nowej Huty” oraz Maciej Miezian pracownik Muzeum Miasta Krakowa oddziału w Nowej Hucie. Patronat nad konkursem sprawowała również Rada Miasta Krakowa, która współfinansowała nagrody. Naszej reprezentacji gratulujemy wysokiej wiedzy na temat historii Kościoła w Nowej Hucie a szczególnie o bohaterze tej edycji konkursu księdzu Kazimierzu Jancarzu z Mistrzejowic.