konkursy i osiągnięcia

Harmonogram konkursów przedmiotowych

Ogłaszamy harmonogram tegorocznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - Otwórz.

Małopolski Mityng Lekkoatletyczny

W dniu 3 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbył się Małopolski Mityng Lekkoatletyczny " I Ty możesz zostać Mistrzem". Uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk zdobyła 2 miejsce w skoku wzwyż uzyskując fenomenalny wynik- 168 cm, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o 8 cm. Uzyskany wynik pozwolił Julii uplasować się w Polsce na 1 miejscu. Gratulujemy!

KONKURS NAUKOWO-KULTUROWY „PLUS RATIO QUAM VIS”

Nasza Szkoła zachęca do udziału w KONKURSIE NAUKOWO-KULTUROWYM „PLUS  RATIO  QUAM  VIS”.

W roku szkolnym 2018/2019  tematem wiodącym konkursu będzie hasło:

SŁUŻĄC OJCZYŹNIE - pracą, myślą, talentem.

Organizatorzy:

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY

Akademia Żakowska w Krakowie

Więcej informacji na stronie:

Zgłoszenia przyjmują:

Aleksandra Paluch i Barbara Sołtys-Wcisło

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej

17 maja odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mitach i Kulturze Antycznej. Magda Bielecka zajęła I miejsce, a Kamila Dziedziniewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcie wysokiego wyniku (obie uczennice z klasy 3a gimnazjum).Gratulujemy! Konkurs organizowany jest przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod patronatem Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy wszystkich miłośników mitologii i starożytności do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

KONKURS CHOREOGRAFICZNY STUDIA BALETOWEGO OPERY KRAKOWSKIEJ

Początkiem lutego na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się Konkurs Choreograficzny uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

W 19 choreografiach zaprezentowało się 21 uczestników w wieku lat 8-19 prezentując kompozycje solowe i duety. Uczestniczyła w nim nasza uczennica Julia Sobczyk, która po raz kolejny zaprezentowała swoją własną choreografię, tym razem przed znakomitymi pedagogami sztuki baletowej: Zofia Rudnicka (była solistka baletu Teatru Wielkiego w Warszawie) oraz Alina Towarnicka-Niedżwiedż  i Renata Godek (byłe solistki baletu Opery Krakowskiej).

Już niebawem, bo 19 marca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, Julia weźmie udział w eliminacjach krajowych do Międzynarodowego Konkursu DANCE WORLD CUP 2018.

Życzymy powodzenia!

Wielki Ogólnopolski Maraton Czytelniczy 2017/2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wielkim Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W roku szkolnym 2017/2018 hasło konkursu brzmi: „W lustrze książki”. Zadaniem maratończyków jest czytanie wskazanej w każdym miesiącu książki, a następnie rozwiązanie testu dotyczącego problematyki utworu. Po sprawdzeniu uzyskane punkty trafiają na listę rankingową. Zwycięzca edycji zostanie wyłoniony w maju na podstawie wyników testów z ośmiu przeczytanych książek. Lista rankingowa zmienia się co miesiąc, więc zmaganiom towarzyszy wiele emocji. Trzymamy kciuki za wytrwałych czytelników.

Gala finałowa XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego

6 lutego 2018 roku odbyła się gala finałowa XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego.
W tej imprezie naszą szkołę reprezentowała Dominika Ronij z klasy 2A, która wcześniej zdobyła I miejsce w eliminacjach rejonowych. Ciekawą interpretacją utworu „Mazowsze’’ Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz fragmentu „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego Dominika zdobyła wyróżnienie w Finale Krakowskim. Serdecznie gratulujemy i liczymy na reprezentację w kolejnych konkursach.

[1] 2 3 4 5