WYDARZENIA

Kilka tygodni temu podzieliliśmy się radosną wiadomością o sukcesie naszej uczennicy Dominiki Ronij, która została laureatką szczebla wojewódzkiego Konkursu Tematycznego "Różne oblicza Hiszpanii". Dzisiaj, 21 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań, podczas którego laureaci i finaliści odebrali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy sukcesu!

Zebranie informacyjne w sprawie wyjazdu do Włoch

22 maja 2019 o godzinie 17.30  w sali numer 20 odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące wyjazdu do Włoch.

Wycieczka do Energylandii

16 maja 2019 podbiliśmy Energylandię. Pogoda jak na zamówienie, wszystkie atrakcje zdobyte, nawet te najbardziej ekstremalne. Humory wyśmienite. Klasy VIII, III A i III B z żalem opuściły Zator. Wspomnienia zabierzemy ze sobą w licealną podróż.

Egzaminy Gimnazjalne 2019

Trwają egzaminy gimnazjalne. Naszym fantastycznym uczniom życzymy fantastycznych wyników. Powodzenia!

Czas dla młodych dziennikarzy

Czas dla młodych redaktorów! Wybraliśmy się do Arteteki, gdzie spotkał się z nami pan Grzegorz Strzeboński – dziennikarz z doświadczeniem i pasją .

Z ust profesjonalisty usłyszeliśmy o blaskach i cieniach dziennikarstwa prasowego, nauczyliśmy się kilku zawodowych sztuczek i przeszliśmy ekspresowe, ale efektywne szkolenie z pisania newsów.
To był świetnie spędzony czas. Ponadto – urzekła nas sama Arteteka, która daje tyle możliwości.
Na pewno zawitamy tam niebawem. Może zaraz po egzaminach?

Dzień liczby Pi

Dzień Liczby Pi przypada na 14 marca i jest to święto międzynarodowe. Z tej okazji klasa 3B przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek wiele matematycznych atrakcji: projekcję filmu o Liczbie Pi, recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”, prezentacje ciekawostek i wydarzeń z historii matematyki. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych zawodach matematycznych: od logicznych zagadek i gry w sudoku, przez układanie tangramów i tworzenie orgiami, po łamigłówki cyfrowe, czy przestrzenne. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana Pi –pieniążkiem, za który można było kupić Pi – ciasteczko w Pi – bufecie. Wszystkie zadania budziły duże zainteresowanie uczestników i przysparzały wiele radości. Mówi się, że matematyka to „Królowa nauk”, a dziś możemy śmiało stwierdzić, że Liczba Pi królowała w naszej szkole. Liczba Pi miała swoje szczególne miejsce, cyfry jej rozwinięcia wypełniły ściany sali, obecna była w rozmowach, a przede wszystkim dekorowała słodki poczęstunek. W tym dniu odbył się także szkolny konkurs mnemotechnicznego zapamiętania kolejności cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi. Zwyciężczynią została Julia Pabjan z klasy 3B, zapamiętując 152 cyfry.
Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice klasy 3d: Karolina Czyrnek osiągnęła wynik 114 cyfr, a Zuzanna Gołąb - 107 cyfr.
Gratulujemy i zapraszamy do bicia rekordu za rok. smiley

Tłusty czwartek u Jańskiego

Dziś w naszej szkole królowały pączki. Nauczyciele, uczniowie i wszyscy, którzy pojawili się dziś w szkole mogli skosztować tego specjału. Było kalorycznie i baaaaaardzo słodko, bo tłusty czwartek to bez wątpienia najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest to zatem ostatnia szansa na wielkie objadanie się przed nadchodzącym Wielkim Postem. Skorzystaliśmy z niej i zjedliśmy 250 pączków..

[1] 2 3 4 .. 72