WYDARZENIA

Ważna informacja

INFORMUJEMY, ŻE W OKRESIE FERII ZIMOWYCH OD 12.02. DO 23.02.2018 R. ZE WZGLĘDU NA PROWADZONE PRACE REMONTOWE,BUDYNEK SZKOŁY BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

 

W PILNYCH SPRAWACH PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY POD NUMEREM 668-487-743.

 

Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

W dniach 25-28 stycznia odbył się X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu, w których uczestniczyła nasza uczennica klasy 2 d Julia Sobczyk.
Aby móc zakwalifikować się do w/w konkursu trzeba było przygotować własną choreografię, przedstawić ją oraz zostać wytypowanym przez pedagoga Studia Baletowego Opery Krakowskiej.
Zamysłem organizatorów (Centrum Edukacji Artystycznej, Stowarzyszenie Pro- Arte oraz Opera Śląska) było przedstawienie osobowości artystycznej młodych tancerzy i choreografów.
Dla Julii przede wszystkim była to niewątpliwie wielka przygoda. Była to też możliwość spotkania się, skonfrontowania się z najlepszymi, zdobycia nowych doświadczeń i zupełnie innego spojrzenia na choreografię prezentowaną przez znakomitych tancerzy polskich i zagranicznych.
Niewątpliwie również cennym doświadczeniem było przedstawienie swej choreografii przed jury składającego się z wybitnych polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu.

 

Sukcesy sportowe Bartka Szczygła

Mijający I semestr roku szkolnego 2017/2018 obfitował w sukcesy na wysokim poziomie sportowym Bartka Szczygła, ucznia klasy 3 a.
Oto niektóre z nich:
1. Zakwalifikowanie się do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym WTK PUCHAR FAMILY TENNIS CAMP.
W rozgrywkach mogło brać udział tylko po 16 zawodników i zawodniczek. Zawody trwały 3 dni odbywały się w Ściegnach k. Karpacza. Każdy uczestnik miał do rozegrania po kilka meczy.
Finalnie Barek wygrał 4 mecze.
2. I miejsce w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK Kadetów.
Zawody odbyły się w Krakowie na kortach krytych 4-5.11.2017.
W turnieju brało udział wielu bardzo dobrych zawodników.
Bartek rywalizował w grze podwójnej (deblu).
3. Uczestnictwo w ogólnopolski turniej WTK kadetów (11.11.-12.11.2017), na kortach ziemnych GKS Górnik Łęczna.
W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Każdy z nich rozgrywał po klika meczy, niektóre trwały nawet po 2 godziny!
4. Udział w ogólnopolskim turnieju tenisa ziemnego WTK, który zorganizowany był w Rudzie Śląskiej w dniach 23.-24.09.2017.
Każdy z uczestników starał się zagrać jak najlepiej. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.
Bartek po pokonaniu rywali tenisowych, doszedł do półfinału w grze singlowej.

 

Turniej tańca towarzyskiego

27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 155 został zorganizowany Turniej Tańca Towarzyskiego "Karnawałowy mini pląs." Z dużym powodzeniem wzięła w nim udział nasza uczennica klasy 2 d Ania Wrona, reprezentująca Centrum Tańca M.I. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zachęcamy do oglądnięcia większej ilości zdjęć na stronie Okręgowego Małopolskiego PTT.

 

Dzień otwarty

W sobotę 27 stycznia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły. Dla kogo? Otóż dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, co mamy do zaoferowania, ile się u nas dzieje i w jaki sposób wspólnie uczymy się i działamy. Chcąc przypomnieć sobie świąteczny nastrój, można było wspólnie z nami pokolędować. Grupa teatralna Bo Ja specjalnie na tę okazję przygotowała spektakl „O smoku, królu Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, który w żartobliwy sposób opowiedział gościom znaną im skądinąd legendę. Przedstawienie zostało przyjęte wielkim aplauzem publiczności.

 

Po tej duchowej rozrywce można było spróbować pysznych słodkości przygotowanych przez naszych uczniów, a dla zdrowia i równowagi pograć w piłkę nożną czy obejrzeć pokazy szermierki. Naukowcy również się nie nudzili – czekały na nich pokazy doświadczeń w pracowni biologicznej i chemiczno-fizycznej. Natomiast najmłodsi na stanowiskach plastycznych mogli do woli wycinać, kleić, malować i lepić.

 

Frajdy było co niemiara. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, na nasz następny Dzień Otwarty, który odbędzie się w marcu. Będzie jeszcze więcej atrakcji! Przyjdźcie, zobaczcie, a potem koniecznie dołączcie do nas we wrześniu jako uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

 

XV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego, w których reprezentowało nas troje uczniów: Dominika Ronij z 2a, Michał Pyzioł z 2c oraz Klaudia Żuwała z 3a. Każdy z uczestników przygotował swoją własną interpretację wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Pomimo sporej dawki stresu występy wypadły znakomicie – Dominika Ronij zdobyła I miejsce w konkursie. Czeka ją teraz występ na ostatnim etapie w Finale Krakowskim, który odbędzie się 30 stycznia. Całej Trójce naszych uczniów serdecznie gratulujemy, a Dominice życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu. Trzymamy kciuki!

 

Wyjście do Teatru Słowackiego

We wtorek 23 stycznia wyprawiliśmy się do Teatru Słowackiego na przedstawienie pt. "Chory z urojenia". Inscenizacja komedii Moliera w reżyserii Giovanniego Pampiglione już ponad 15 lat bawi widzów, których przyciąga do teatru grający główną rolę Andrzej Grabowski. Wszystkim aktorom należą się słowa uznania za wykreowane przez nich postaci, a Santiemu Migneco za cudownie barwną scenografię. Bawiliśmy się świetnie i wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli, szczerze spektakl polecamy. Gdy już przestaniemy się śmiać, może obudzi się w nas refleksja, że jak Argon często "chorujemy", bo potrzebujemy "uwagi" drugiego człowieka.

 
[1] 2 3 4 .. 60