WYDARZENIA

Funkcjonowanie sekretariatu w okresie wakacyjnym

 

 

W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły pełni dyżur
w dniach

23.07, 31.07, 7.08 , 21.08 , 28.08
w godz. 9.00-11.00.

 

W pozostałe dni możliwy jest kontakt: tel. kom. 668 487 743,
e-mail: sekretariat@krakow.janski.edu.pl

 

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego

Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego to jedna w wielu placówek, która w tym roku szkolnym oprócz uczniów klas od I do VIII pożegnała również gimnazjalistów – dlatego było to wydarzenie wyjątkowe.  Odbyło się w dwóch częściach. Po mszy świętej w kościele Arka Pana, podczas pierwszej odsłony uroczystości, świadectwa odebrali najmłodsi uczniowie z klas I, II i V. Towarzyszyli im nauczyciele i dumni rodzice.

Następnie o godz. 11.00 rozpoczęła się kolejna część imprezy, na którą zaproszenie przyjęli: pan Włodzimierz Pietrus – radny miasta Krakowa, radni Dzielnicy XVI Bieńczyce: panie Anita Biela i Małgorzata Piechnik oraz panowie Marcin Permus, Łukasz Wabik, Piotr Opozda oraz Grzegorz Król, a także pan Kacper Rosa – radny Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Podczas uroczystości pożegnano aż stu czterdziestu absolwentów gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej, wręczono ponad pięćdziesiąt świadectw z wyróżnieniem za wysoką średnią ocen oraz nagrodzono uczniów za moc osiągnięć naukowych i działalność społeczną.

W części artystycznej spotkania wystąpiła szkolna grupa teatralna Bo Ja, która jak zwykle rozbawiła publiczność do łez. Zwieńczeniem był występ nauczycielek, które w układzie choreograficznym i wokalnym zadedykowały ukochanym uczniom piosenkę „Ta sama chwila”. Takimi oto wzruszeniami oraz przemówieniem dyrektora Mariusza Stachnika i przybyłych gości zakończyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.  Tym samym rozpoczęły się wakacje.

 

Feta u Jańskiego 2019

Szkolny Festiwal Talentów FeTa - wydarzenie, na które czekamy cały rok właśnie się odbyło. Nasi zdolni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Wysypały się talenty - plastyczny, fotograficzny, reżyserski, muzyczny, taneczny i wiele innych, których się nawet nie spodziewaliśmy. Nad wszystkimi pokazami unosił się duch "Strasznego dworu" Moniuszki, taki bowiem motyw z dreszczykiem miał być inspiracją dla młodych artystów. Jury wyłoniło laureatów pierwszego miejsca i przyznało dwa wyróżnienia. Statuetki "Teodorów", czyli takich naszych szkolnych "Oskarów" trafiły w ręce grupy tanecznej "Stworki Potworki" za świetny układ choreograficzny, Mikołaja Wrzoska za rzeźbę oraz Dominiki Ronij za występ wokalny. Już czekamy na przyszłoroczną, piątą edycję FeTy.

 

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2018/19

19 czerwca 2019 roku

8.00 – Msza święta w kościele Arka Pana

9.30 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw dla klas I, II i V SP

11.00 Uroczyste zakończenie roku  szkolnego i  rozdanie  świadectw dla klasy VII, VIII SP oraz  klas trzecich Gimnazjum

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uznała za niezbędne uprzytomnienie ludziom, że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi. Każdego roku dzień 5 czerwca przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan.

Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Dbajmy o Ziemię, bo…”. Wpłynęło bardzo dużo prac, wykonanych różną techniką, co świadczy o tym, że dzieciom i młodzieży ten temat jest bardzo bliski. Jury miało po długich rozmowach wyróżniło kilka prac. Oto wyniki konkursu:

W kategorii Szkoła Podstawowa:      I miejsce:  Emilka Biel i Julka Małkiewicz, kl. 2a

                                                           Wyróżnienia:   Karolinka Soswa, kl. 2a

                                                                                     Tymek Kuc, kl. 1a

W kategorii Gimnazjum:                    I miejsce:    Małgorzata Szewczyk, kl. 3a

                                                           Wyróżnienia:   Karolina Czyrnek, kl. 3d

                                                                                     Weronika Nowak, kl. 3d

Autorom wszystkich prac bardzo dziękujemy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Jak nie czytam, jak czytam

Dziś nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 z uczniami z całej Polski czytaliśmy – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę i tam, gdzie chciał. Symbolem tej wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W naszej szkole w akcji wzięło udział 63 osoby z klas I, II, V Szkoły Podstawowej i 3 D Gimnazjum. Dziękujemy za to, że swoim przykładem zachęcaliście innych do czytania.

 

Mieć wyobraźnię miłosierdzia

W kończącym się właśnie roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wolontariackim projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Zaplanowane we wrześniu działania objęto wspólnym tytułem - "Wywołaj uśmiech, wyciśnij łzę wzruszenia" i z takim właśnie przesłaniem młodzi ludzie pospieszyli  z pomocą potrzebującym. Odwiedzili Domy Pomocy Społecznej, gdzie przedstawili spektakl dla pensjonariuszy, obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i domowymi słodkościami. Takie wzruszające spotkania zapamiętuje się na całe życie. Kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza, przygotowali Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny, zorganizowali kiermasz charytatywny dla ciężko chorego chłopca, pomagali swoim młodszym kolegom w nauce. Ponadto cała społeczność szkolna bierze udział w akcji "Pomaganie przez ubranie". W ramach wolontariatu dzieje się u nas bardzo dużo, a to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, którzy mają wielkie serca otwarte na potrzeby innych. ❤❤❤

 
[1] 2 3 4 .. 74