Wycieczka do Energylandii

16 maja 2019 podbiliśmy Energylandię. Pogoda jak na zamówienie, wszystkie atrakcje zdobyte, nawet te najbardziej ekstremalne. Humory wyśmienite. Klasy VIII, III A i III B z żalem opuściły Zator. Wspomnienia zabierzemy ze sobą w licealną podróż.

Egzaminy Gimnazjalne 2019

Trwają egzaminy gimnazjalne. Naszym fantastycznym uczniom życzymy fantastycznych wyników. Powodzenia!

Czas dla młodych dziennikarzy

Czas dla młodych redaktorów! Wybraliśmy się do Arteteki, gdzie spotkał się z nami pan Grzegorz Strzeboński – dziennikarz z doświadczeniem i pasją .

Z ust profesjonalisty usłyszeliśmy o blaskach i cieniach dziennikarstwa prasowego, nauczyliśmy się kilku zawodowych sztuczek i przeszliśmy ekspresowe, ale efektywne szkolenie z pisania newsów.
To był świetnie spędzony czas. Ponadto – urzekła nas sama Arteteka, która daje tyle możliwości.
Na pewno zawitamy tam niebawem. Może zaraz po egzaminach?

Dzień liczby Pi

Dzień Liczby Pi przypada na 14 marca i jest to święto międzynarodowe. Z tej okazji klasa 3B przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek wiele matematycznych atrakcji: projekcję filmu o Liczbie Pi, recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”, prezentacje ciekawostek i wydarzeń z historii matematyki. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych zawodach matematycznych: od logicznych zagadek i gry w sudoku, przez układanie tangramów i tworzenie orgiami, po łamigłówki cyfrowe, czy przestrzenne. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana Pi –pieniążkiem, za który można było kupić Pi – ciasteczko w Pi – bufecie. Wszystkie zadania budziły duże zainteresowanie uczestników i przysparzały wiele radości. Mówi się, że matematyka to „Królowa nauk”, a dziś możemy śmiało stwierdzić, że Liczba Pi królowała w naszej szkole. Liczba Pi miała swoje szczególne miejsce, cyfry jej rozwinięcia wypełniły ściany sali, obecna była w rozmowach, a przede wszystkim dekorowała słodki poczęstunek. W tym dniu odbył się także szkolny konkurs mnemotechnicznego zapamiętania kolejności cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi. Zwyciężczynią została Julia Pabjan z klasy 3B, zapamiętując 152 cyfry.
Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice klasy 3d: Karolina Czyrnek osiągnęła wynik 114 cyfr, a Zuzanna Gołąb - 107 cyfr.
Gratulujemy i zapraszamy do bicia rekordu za rok. smiley

Tłusty czwartek u Jańskiego

Dziś w naszej szkole królowały pączki. Nauczyciele, uczniowie i wszyscy, którzy pojawili się dziś w szkole mogli skosztować tego specjału. Było kalorycznie i baaaaaardzo słodko, bo tłusty czwartek to bez wątpienia najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest to zatem ostatnia szansa na wielkie objadanie się przed nadchodzącym Wielkim Postem. Skorzystaliśmy z niej i zjedliśmy 250 pączków..

Sportowe sukcesy Naszej Uczennicy!

Uczennica klasy 3 d naszej szkoły Julia Sobczyk została powołana do Kady Narodowej Polski w Lekkiej Atletyce.

W minionym roku, skokiem na wysokość 173 cm, w skoku wzwyż uplasowała się na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii młodzików. Uzyskany wynik podczas XVII Międzynarodowego Mityngu Beskidianathletic był minimum EAA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych. Niestety, wiek nie pozwolił Julii startować w kategorii starszej, tym samym nie mogła ona reprezentować barw Polski na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce w Győr / Węgry.

Pasję do lekkiej atletyki Julia dzieli z tańcem w Studium Baletowym Opery Krakowskiej.

Walentynki w szkole

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki
Z tej okazji przyszliśmy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, ubrani w czerwone stroje. Nie pytajcie, jak teraz wyglądają nasze szafy.

Była poczta walentynkowa i lista walentynkowych przebojów. I nikt nie uniknął namalowania serca na twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z dzisiejszego dnia!

1 2 [3] 4 5 6 .. 74