Mieć wyobraźnię miłosierdzia

W kończącym się właśnie roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wolontariackim projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Zaplanowane we wrześniu działania objęto wspólnym tytułem - "Wywołaj uśmiech, wyciśnij łzę wzruszenia" i z takim właśnie przesłaniem młodzi ludzie pospieszyli  z pomocą potrzebującym. Odwiedzili Domy Pomocy Społecznej, gdzie przedstawili spektakl dla pensjonariuszy, obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i domowymi słodkościami. Takie wzruszające spotkania zapamiętuje się na całe życie. Kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza, przygotowali Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny, zorganizowali kiermasz charytatywny dla ciężko chorego chłopca, pomagali swoim młodszym kolegom w nauce. Ponadto cała społeczność szkolna bierze udział w akcji "Pomaganie przez ubranie". W ramach wolontariatu dzieje się u nas bardzo dużo, a to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, którzy mają wielkie serca otwarte na potrzeby innych. ❤❤❤

Wycieczka do Włoch - dzień szósty

Dziś w ostatni dzień naszego pobytu w Martinsicuro pożegnaliśmy się z okolicą. Jedni pieszo, inni na rowerach, a jeszcze inni grając w siatkówkę. Szkoda, że nasz pobyt się kończy. Ale na osłodę została nam jeszcze jutro Wenecja.

Wycieczka do Włoch - dzień piąty

Dzisiaj pogoda dopisała więc rano czas spędzaliśmy na plaży, każdy według własnych upodobań. Po obiedzie pojechaliśmy do uroczego, położonego na skale XVII wiecznego miasteczka Grottammare. Żeby się tam dostać trzeba było pokonać sporą różnicę wysokości, bo historyczna część miasta jest na wysokiej górze. Niektórzy z nas mieli zadyszkę ale warto było.

Wycieczka do Włoch - dzień czwarty

Dziś wcześnie rano pojechaliśmy zwiedzać Wieczne Miasto. Spacer po Rzymie był intensywny, ale wiele zobaczyliśmy. Zaczęliśmy od Koloseum, potem Forum Romanum, Ołtarz Ojczyzny i Panteon. Wrzuciliśmy także pieniążka do Fontanny di Trevi i byliśmy na Hiszpańskich Schodach. Następnie przez Most świętego Anioła przeszliśmy na Watykan do Bazyliki Świętego Piotra. Pogoda dopisała, więc oczywiście musieliśmy skosztować rzymskich lodów. Było pięknie i trzeba tu jeszcze wrócić.

Wycieczka do Włoch

Grupa uczniów wypoczywająca we Włoszech odwiedziła miasteczko San Benedetto del Tronto. Spacerowaliśmy piękną palmową promenadą, poddawaliśmy się urokowi fal i mimo siąpiącego deszczyku smakowaliśmy pyszne włoskie lody.

"Różne oblicza Hiszpanii"

Kilka tygodni temu podzieliliśmy się radosną wiadomością o sukcesie naszej uczennicy Dominiki Ronij, która została laureatką szczebla wojewódzkiego Konkursu Tematycznego "Różne oblicza Hiszpanii". Dzisiaj, 21 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań, podczas którego laureaci i finaliści odebrali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy sukcesu!

Wycieczka do Energylandii

16 maja 2019 podbiliśmy Energylandię. Pogoda jak na zamówienie, wszystkie atrakcje zdobyte, nawet te najbardziej ekstremalne. Humory wyśmienite. Klasy VIII, III A i III B z żalem opuściły Zator. Wspomnienia zabierzemy ze sobą w licealną podróż.

1 [2] 3 4 5 .. 74