Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

Majowe święta, a szczególnie 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, w naszej szkole zostały uczczone uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 9 maja. Z tej okazji wszyscy uczniowie obejrzeli widowisko przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIIa gimnazjum pod kierunkiem mgr Anny Główczyk.

Przybliżyła ona zagadnienia związane z naszym najstarszym świętem państwowym poprzez odpowiednio dobrane prezentacje, wiersze, pieśni i fragmenty filmów. Wszystkim bardzo podobała się scena pożegnania ojczyzny, w której w rolę Polski wcieliła się z powodzeniem uczennica kl IIIa Julia Omastka, natomiast zaborcami byli Paweł Wołkanowski, Adam Nawrocki i Grzegorz Kowal. Rozerwali oni doszczętnie biało-czerwoną suknię koleżanki zrobioną z bibuły. Niezapomnianym jednak przeżyciem był zatańczony po mistrzowsku polonez, w którym w pierwszej parze wystąpił Rafał Wochlik z Justyną Dec. Wielu uczniom pozostanie ta chwila m.in. w nagraniu na komórce.