konkursy

Ogłoszenie wyników w konkursie literacko-plastycznym dla szkół podstawowych pt. „Kraków nad Wisłą”.

Kraków zawsze był miastem nad Wisłą, a rzeka miała wpływ nie tylko na jego krajobraz, życie społeczno – gospodarcze, ale również na historię i kulturę. Jest scenerią wielu krakowskich legend. We wciąż rozwijającym się mieście chcemy zwrócić uwagę na to, co było pierwsze – rzekę – i dlatego uczyniliśmy ją źródłem inspiracji dla działalności twórczej dzieci i młodzieży.

 

Ogłaszamy listę finalistów!

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi w czasie
Dnia Otwartego naszej Szkoły w sobotę – 22 kwietnia 2017 r. – o godz. 9.30!

 

Konkurs „Kraków nad Wisłą”

Tematem naszego konkursu jest Wisła, a pretekstem Rok Rzeki Wisły, który obchodzimy w 2017 r.

Kraków zawsze był miastem nad Wisłą, a rzeka miała wpływ nie tylko na jego krajobraz, życie społeczno – gospodarcze, ale i na historię i kulturę. Jest scenerią wielu krakowskich legend. Chociaż Smok Wawelski wypił jej połowę, rzeka wciąż płynie dalej. Na pamiątkę zwycięstwa krakowskich włóczków (czyli flisaków) nad Tatarami co roku ulicami Krakowa hasa lajkonik. 

 

 

Terminy konkursów przedmiotowych

Informujemy, że ustalono terminy kolejnych etapów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez Kuratorium Oświaty w Krakowie dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego, zgodnie z Zarządzeniem Nr 27/15 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 17 lipca 2015 r. Uczniowie zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela danego przedmiotu, od którego otrzymają druk zgody rodzica na uczestnictwo w konkursie. 

 

Najlepsi w konkursie Kangur Matematyczny

Gimnazjaliści Jańskiego wzięli udział w 24 edycji konkursu Kangur Matematyczny.

 

 

 

Dzień Ziemi – Konkurs fotograficzny

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”.

 

 

 

 

Pamiętamy o Świętym Janie Pawle II

Ogłoszony w marcu konkurs poetycki, związany z 10 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II został rozstrzygnięty. Wśród licznych wierszy o naszym wielkim rodaku, które napłynęły do komisji konkursowej, wybraliśmy jeden, wyjątkowy. Autorką utworu jest uczennica klasy II gimnazjum: Angela Mazepus. Gratulujemy!
 
 
 
 
 
 
 

Konkurs Prymus rozstrzygnięty

W Naszej Szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu dla młodych fanów języka angielskiego "Prymus”. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych: SP.80, SP.101, SP.155 oraz SP.156. Wśród szóstoklasistów najlepszą okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 155, Izabela Piwowarczyk, zdobyła ona maksymalną ilość punktów.

 

 
[1] 2 3