Światowy Dzień Żółwia

W dniu 23.05.2015 r. po raz kolejny organizowany był w naszej szkole Światowy Dzień Żółwia. Ustanowienie Światowego Dnia Żółwi ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że każdy chociaż w drobnej części może przyczynić się do ochrony tych zwierząt.

W Polsce Światowy Dzień Żółwia organizowany jest od 2009 roku przez Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze przy współpracy dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów zaprzyjaźnionych szkół oraz hodowców, pasjonatów i opiekunów żółwi, a także innych zwierząt egzotycznych.

W naszej szkole odbywały się liczne prelekcje poświęcone tym niezwykłym zwierzętom. Autorami prezentacji były osoby znane w krajowym środowisku zoologicznym oraz  zawodowo lub też prywatnie zajmujące się tymi gadami.

Oprócz referatów organizowane były liczne zabawy dla dzieci np. malowanie gipsowych zwierzątek, wystawy artystyczne, wystawy zwierząt, fotografie. Głównym zadaniem imprezy, zgodnie z założeniami ATR, jest propagowanie wiedzy na temat ochrony żółwi, ale także właściwego postępowania i hodowania.