Dzień Dziecka w Jańskim

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dziecka. Rozpoczęliśmy grą miejską. Celem jej było odnalezienie tajemniczej osoby, która posiada klucz do skarbu. Aby ją odszukać należało udać się do 7 ukrytych na terenie szkoły stacji, rozwiązać otrzymane na nich zadania z różnych dziedzin nauki i rozszyfrować hasło.

Zapobiegamy nadwadze, otyłości i chorobom przewlekłym

Nasza szkoła już drugi rok realizuje projekt szwajcarsko-polski „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. W związku z tym zorganizowaliśmy w maju konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej wśród nastolatków.

VI Turniej siatkówki plażowej mikstów

Na obiektach krakowskiej AWF w dniach 27-28 czerwca odbył się VI Turniej „siatkówki” plażowej mikstów. Pomimo braku słońca 22 zespoły gimnazjalistów i 24 zespoły licealistów walczyły o wejście do piątkowego finału – wyłoniono 8 finalistów.

Światowy Dzień Żółwia

W dniu 23.05.2015 r. po raz kolejny organizowany był w naszej szkole Światowy Dzień Żółwia. Ustanowienie Światowego Dnia Żółwi ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że każdy chociaż w drobnej części może przyczynić się do ochrony tych zwierząt.

Będzie sekcja piłki siatkowej

KS WANDA w roku szkolnym 2015/2016 otwiera na terenie Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego sekcję młodzieżowej piłki siatkowej dla klas I i II gimnazjum.

Wyniki ogólnopolskich olimpiad OLIMPUS - sesja wiosenna 2015

25 marca 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udziału w olimpiadzie „Olimpus” z języka angielskiego. Olimpiada sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Warsztaty z dietetykiem

19 maja gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Wiolettę Bukowińską, która przeprowadziła warsztaty dla młodzieży na temat zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej u nastolatków. Młodzież przygotowała pytania i pani dietetyk w formie wywiadu odpowiadała na każde z nich.