Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

W marcu, w naszym Gimnazjum i Liceum pod kierunkiem Pań: Joanny Bajer i Laury Werner, przeprowadzono konkurs ortograficzny - „Mistrz Ortografii”. 30 marca, zakończył się trzeci (ostatni) etap konkursu.
I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymał uczeń klasy Ib Gimnazjum – Miłosz Tomasik
II miejsce zajęła uczennica klasy Ib Gimnazjum – Wiktoria Turek
III miejsce zajęła uczennica klasy Ic Gimnazjum – Izabela Kwaśniewska.

Szkolny Dzień Skupienia

27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkanocnym Dniu Skupienia. Nasze przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią odprawioną w kaplicy kościoła „Arka Pana”. Rekolekcje poprowadził dla nas Kapelan ksiądz Artur Kardaś.

Mecz futbolu amerykańskiego z udziałem naszych uczniów

W sobotę, 28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w meczu futbolu amerykańskiego - Kraków Kings kontra Tytani Lublin. Chłopcy rozegrali pokazowy mecz  flagówki, a dziewczęta wystąpiły ze znakomitym pokazem tanecznym. Nasze cheerleaderki wzbudziły niekłamany zachwyt wszystkich zebranych. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie spisali się na medal (złoty oczywiście)!

Nowa oferta sportowa

KS WANDA Kraków na mocy porozumienia z Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego zaprasza dziewczęta i chłopców do kl. I i II gimnazjum w roku szkolnym 2015/16 do nowo powstałej sekcji piłki siatkowej. Trenerem koordynatorem będzie Grzegorz Silczuk.

W przygotowaniu do konkursu

W sobotę, 21 marca 2015 r., w ramach przygotowań do konkursu „Od Wandy do Sendzimira” odbyła się wycieczka objazdowa po dawnych wsiach wchodzących w skład dzisiejszej Nowej Huty. Z naszego Gimnazjum uczestniczyło w niej 7 dziewcząt pod opieką pani Anny Główczyk. Podczas wycieczki można było wejść na kopiec Wandy w Mogile, obejrzeć kościół i dworek w Pleszowie, Lamus i dworek w Branicach, kościół i dworek w Ruszczy, dworki w Wadowie i Łuczanowicach.

Wiosenny festiwal kolorów!

21 marca rozpoczęła się wiosna! Hura! My też postanowiliśmy wyrazić naszą radość z powodu ulubionej przez wszystkich pory roku i w piątek, 20 marca, ubraliśmy się na kolorowo! Wszelki barwy dozwolone – prócz czarnego i białego! Korytarze szkolne wyglądały naprawdę barwnie i magicznie!

Uczniowie uzdolnieni matematycznie

13 lutego 2015 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum – Natalia Gądek,  Magdalena Nazimek, Aleksander Kopijka, Jakub Wcisło i Krzysztof Winiarski pod opieką p. Iwony Warzechy, uczestniczyli w warsztatach „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie", w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.