Gimnazjalne Mikołajki

W naszej szkole jak co roku odbyły się Mikołajki. Uczniowie w swoich klasach kupowali sobie prezenty i obdarowywali siebie nawzajem uśmiechami. W klasach można było usłyszeć świąteczną muzykę i zobaczyć prawdziwych Mikołajów i ich pomocników roznoszących prezenty.... Czy o Was Mikołaj nie zapomniał?

Z Sienkiewiczem w przeszłość!

Lektura i analiza Krzyżaków Henryka Sienkiewicza nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a naszego gimnazjum, którzy omawianie powieści rozpoczęli od przygotowania projektów na jej temat.

Podbijamy lodowisko

"My się zimy nie boimy i w dalszym ciągu na lodowisko chodzimy", w taki sposób możemy zarekomendować nasze wyjścia na ślizgawkę.

Doktoraty Honoris Causa dla prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy i Andrzeja Wajdy

Dnia  24.11.2014 r. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uhonorował dwie wybitne i zasłużone dla kultury polskiej postacie tytułem Doktora Honoris Causa. Pierwszą z nich jest prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Krystyna Zachwatowicz-Wajda, drugą wybitny reżyser filmowy, zdobywca Oskara za całokształt pracy twórczej – Andrzej Wajda.

Dzień Życzliwości

W piątek, 21 listopada 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie, zgodnie z propozycją, przyszli ubrani na czerwono i różowo, wszak to kolory miłości, napawające optymizmem. Każdy z nas przykleił sobie do ubrania emblemat uśmiechniętej buzi (oprócz tego uśmiechu na stałe przyklejonego do twarzy!). Wszyscy byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi. Oby dzień życzliwości trwał cały rok. Bo warto być dobrym dla innych!

Na skrzydłach historii

W sobotę 22 listopada „pod balonem” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Krakowie na os. Dywizjonu 303 odbył się pierwszy z czterech etapów konkursu „Na skrzydłach historii”. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Magdalena Chlebicka z klasy Ic i Aleksander Kopijka z klasy IIa zajęła w nim pierwsze miejsce. Na tym etapie konkursu uczniowie mieli złożyć modele samolotowe dostarczone przez organizatora, tak by w locie osiągnęły jak najdłuższą odległość. „Nasi uczniowie wygrali!” Trzymajmy za nich kciuk, bo już niedługo czeka ich test z historii lotnictwa.

Uzdolnieni matematycznie

13 listopada 2014 r. uczennice klasy II gimnazjum – Natalia Gądek i Magdalena Nazimek pod opieką p. Iwony Warzechy, wzięły udział w warsztatach „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie", w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.