Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r. zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. O godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele Arka Pana a następnie uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum spotkali się na szkolnej sali gimnastycznej na uroczystym apelu.

Rok szkolny 2013/2014 zakończony!

27 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014 a od soboty zaczęły się wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Arka Pana, którą poprowadził kapelan Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie ks. dr Artur Kardaś. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do szkoły.

Sezon siatkarski zakończony!

Pięknie "namieszaliśmy" w tym roku w krakowskiej siatkówce. Nasze nowe, jeszcze mało znane Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego z fanfarami objawiło się w sportowym środowisku Krakowa., Przypomnijmy: Mistrzostwo Krakowa w siatkówce dziewcząt (wyeliminowane 33 gimnazja w tym 2 sportowe), Wicemistrzostwo Małopolski w siatkówce dziewcząt, miejsce w Turnieju o Puchar XI LO siatkówka mikst. Na zakończenie sezonu znaleźliśmy się wśród 3 najlepszych gimnazjów ( z 24 biorących udział ) w Krakowie w plażowej siatkówce mikst.

GRATULACJE!

Srebro i wicemistrzostwo dla Nas!!!

W Krzeszowicach odbyły się Mistrzostwa Małopolski. Srebro, a tym samym wicemistrzostwo wywalczyła drużyna Jańskiego! Na czele jedenastoosobowej drużyny stała Klaudia Sierant. Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Stolica Czech – zdobyta!

Za nami trzy cudowne dni! 26 maja uczniowie Gimnazjum i Liceum wyruszyli na wycieczkę do stolicy Czech - Pragi. Było cudownie! Wyruszyliśmy skoro świt. Już o 6 rano siedzieliśmy w autokarze!

Zajęliśmy pierwsze miejsce w wiosennym turnieju piłki siatkowej

21 maja 2014 r odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej w grze mieszanej, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z powiatu krakowskiego. Po zaciętej, sportowej walce młodych siatkarzy, pierwsze miejsce i puchar XI LO zdobyło Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego. Również nasza zawodniczka Julia Skowron została MVP – najlepszą zawodniczką meczu. Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepszych graczy poszczególnych zespołów z Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego – Klaudii Sierant.

Dzień Otwartych Drzwi Gimnazjum i Liceum oraz Światowy Dzień Żółwia

W sobotę 24. 05. 2014 r. nasze szkoły otwarły swoje podwoje dla wszystkich gości zainteresowanych działalnością Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Bogdana Jańskiego w Krakowie. W tym dniu przypadał także Światowy Dzień Żółwia a ponieważ w naszej szkole pracują miłośnicy gadów i płazów oraz znajduje się bardzo ładne terrarium z żółwiami, zorganizowano połączoną z tym świętem wystawę gadów i płazów. Z tej okazji odbywały się różnego rodzaju konkursy dla dzieci połączone z nagrodami, prelekcje naukowe i prezentacje.