Festiwal Biegów Przełajowych

Młodzież z naszego  Gimnazjum oraz Liceum wzięła czynny udział w Festiwalu Biegów Przełajowych w Krakowie, które odbyły się w dniach 4 oraz 18 października na obiektach sportowych AWF oraz Parku Lotników.

Obchodziliśmy Dzień Papieski!

17 października 2014 r. w naszej Szkole zorganizowano obchody Dnia Papieskiego Jana Pawła II. Wszystkie klasy miały okazję obejrzeć jeden z najlepszych filmów dokumentalnych (produkcji włoskiej) ukazujący pontyfikat Papieża – Polaka. W holu głównym szkoły zorganizowano również mini-wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Obejmowała ona książki, rysunki, zdjęcia, wiersze i cytaty przyniesione przez uczniów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Żonkilowy Marsz Nadziei z udziałem naszych gimnazjalistów!

10 października 2014 r. uczniowie klasy I b i II a Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie wzięli udział w Żonkilowym Marszu Nadziei zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Św. Łazarza.

Szkoła ćwiczeń

Z radością i dumą informujemy, że 9 października 2014 r. Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego i Liceum Ogólnokształcące im. Bogdana Jańskiego zostały zaliczone do grona szkół, które ściśle współpracują z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Obie szkoły zostały SZKOŁAMI ĆWICZEŃ dla studentów i nauczycieli akademickich Uniwersytetu Pedagogicznego.

Pierwsze klasy już zintegrowane!

W dniach 24-26 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego uczestniczyli w obozie integracyjnym w Rabce-Zdroju.

Mistrzostwa Świata Kibiców 2014 zakończone!

W dwudniowych zmaganiach miłośnicy siatkówki rywalizowali na świeżym powietrzu, na specjalnie przygotowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Park Volley boisku trawiastym przy sklepie Decathlon Plaza i hali Kraków - Arena, czyli w sercu Siatkarskiego Krakowa! Podczas turnieju odbył się pokaz zapaśników i futbolistów amerykańskich - Kraków Kings.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r. zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. O godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele Arka Pana a następnie uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum spotkali się na szkolnej sali gimnastycznej na uroczystym apelu.