Pierwsze klasy już zintegrowane!

W dniach 24-26 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego uczestniczyli w obozie integracyjnym w Rabce-Zdroju.

W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: Rabkoland, Muzeum Biograficzne Władysława Orkana w Porębie Wielkiej, wizyta u Garncarza, podczas, której uczniowie samodzielnie próbowali lepić gliniane wazony oraz wizyta w siedzibie GOPRU – praktyczna lekcja poświęcona bezpieczeństwu w górach (wiązanie węzłów, pomoc w razie krwotoku z nosa itp.).

W drugim dniu wyjazdu, uczniowie wraz z opiekunami, wyruszyli na wycieczkę górską i szlakiem turystycznym dotarli do bacówki na Maciejowej, a następnie do schroniska na Starych Wierchach. Wyprawa w góry  łączyła się z  przygodami. W drodze powrotnej grupa napotkała utrudnienia związane z podmokłym terenem. Podczas całej podróży przewodnik przekazywał bardzo cenne informacje z zakresu geografii, biologii i fizyki. Po tym obozie każdy uczestnik umie odpowiedzieć na następujące pytania: jak nazywa się najwyższy szczyt Gorców? Kim był Władysław Orkan? Jaka jest geneza nazwy Gorce? Atrakcją kończącą udany wyjazd było ognisko integracyjne z kiełbaskami oraz wieczorna dyskoteka.

O tym, że wyjazd był udany świadczy fakt, iż uczniowie z niecierpliwością pytają o termin kolejnej wycieczki.