Pomagamy! Szlachetna paczka!

Pozostając nadal w nastroju bożonarodzeniowym, pragniemy powspominać to, co dobrego udało nam się zrobić przed świętami. Klasa II a gimnazjum, podobnie jak w zeszłym roku, zaangażowała się w akcje Szlachetna Paczka. Kolejny raz przygotowaliśmy paczkę dla potrzebującej rodziny z terenu Krakowa.

Szkolna Wigilia

„Jest taki dzień, taki ciepły choć grudniowy” mówią słowa piosenki. 19 grudnia 2014 r. w naszej szkole jest właśnie taki dzień, bo to dzień Szkolnej Wigilii. W świąteczny nastrój  wprowadziła nas klasa Ib Gimnazjum, która pod opieką mgr Kingi Wodeckiej–Koterwy i mgr Pauliny Więzik przygotowała przedstawienie dotyczące istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Niesiemy świąteczną pomoc

W ramach ogólnopolskiej akcji „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” uczniowie naszej szkoły zbierali żywność, którą przekazali do punktu opieki PCK nad chorym w domu na os. Kolorowym 21. Szczególne podziękowania za zaangażowanie  należą się uczniom klas pierwszych i trzeciej gimnazjum oraz klasie 3a  liceum.

Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

15 grudnia 2014 r. odbył się finał konkursu recytatorskiego, którego tematem w tym roku była Zima w poezji. Uczniowie zaprezentowali bardzo ambitne wiersze. Potrafili znakomicie zinterpretować poezję polskich poetów.

Turniej trójek piłkarskich

W sobotę 6 grudnia 2014 r. odbył się w naszej Szkole Mikołajowy Turniej Piłkarski. Brało w nim udział 16 zawodników w 5 zespołach. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Wartości wymagają od nas wyboru!

5 grudnia 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Gimnazjum i Liceum – Bogdana Jańskiego. W tym roku inscenizację przygotowali uczniowie z koła teatralnego, pod kierunkiem pani Joanny Bajer oraz chór szkolny, prowadzony przez pana Krzysztofa Kozaka. Bogdan Jański był wielkim obrońcą wartości uniwersalnych: miłości, solidarności, dobroci. I o tych właśnie wartościach  mówiło przedstawienie przygotowane przez uczniów.

Gimnazjalne Mikołajki

W naszej szkole jak co roku odbyły się Mikołajki. Uczniowie w swoich klasach kupowali sobie prezenty i obdarowywali siebie nawzajem uśmiechami. W klasach można było usłyszeć świąteczną muzykę i zobaczyć prawdziwych Mikołajów i ich pomocników roznoszących prezenty.... Czy o Was Mikołaj nie zapomniał?