Święto Konstytucji 3 Maja

17 kwietnia 2015 r. byliśmy świadkami pięknej i wzruszającej lekcji historii w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum i klasy 1a Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie pod kierunkiem mgr Anny Główczyk i mgr Barbary Romanik przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Gość specjalny - Tomasz Zubilewicz - pogodny prezenter TVN Meteo

W piątek, 24.04.2015 r. (piątek) na pożegnaniu klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego będziemy podejmować gościa specjalnego Pana Tomasza Zubilewicza.

Gimnazjada z udziałem naszych zawodniczek

15 kwietnia odbyła się Gimnazjada Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Zawody odbyły się na obiektach sportowych Com Com Zone. Każda uczestniczka sztafety miała do przebiegnięcia dystans 800 m. Jak się okazało nie należało to do najłatwiejszych zadań, tym bardziej że trzeba było rywalizować z zawodniczkami czynnie uprawiającymi lekką atletykę.

Pamiętamy o Świętym Janie Pawle II

Ogłoszony w marcu konkurs poetycki, związany z 10 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II został rozstrzygnięty. Wśród licznych wierszy o naszym wielkim rodaku, które napłynęły do komisji konkursowej, wybraliśmy jeden, wyjątkowy. Autorką utworu jest uczennica klasy II gimnazjum: Angela Mazepus. Gratulujemy!

Konkurs Prymus rozstrzygnięty

W Naszej Szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu dla młodych fanów języka angielskiego "Prymus”. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych: SP.80, SP.101, SP.155 oraz SP.156. Wśród szóstoklasistów najlepszą okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 155, Izabela Piwowarczyk, zdobyła ona maksymalną ilość punktów.

Spotkanie z lekkoatletyką

W środę, 1 kwietnia 2015 r. w naszej szkole gościliśmy dwie lekkoatletki - Katarzynę Broniatowską (medalistkę Mistrzostw Europy w LA) oraz Renatę Pliś (uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w LA).

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

W marcu, w naszym Gimnazjum i Liceum pod kierunkiem Pań: Joanny Bajer i Laury Werner, przeprowadzono konkurs ortograficzny - „Mistrz Ortografii”. 30 marca, zakończył się trzeci (ostatni) etap konkursu.
I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymał uczeń klasy Ib Gimnazjum – Miłosz Tomasik
II miejsce zajęła uczennica klasy Ib Gimnazjum – Wiktoria Turek
III miejsce zajęła uczennica klasy Ic Gimnazjum – Izabela Kwaśniewska.