Warsztaty z dietetykiem

19 maja gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Wiolettę Bukowińską, która przeprowadziła warsztaty dla młodzieży na temat zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej u nastolatków. Młodzież przygotowała pytania i pani dietetyk w formie wywiadu odpowiadała na każde z nich.

Na skrzydłach historii

Dnia 25 kwietnia 2015 na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyły się loty modeli samolotów własnoręcznie wykonanych przez drużyny uczestniczące w konkursie „Na skrzydłach historii”. Następnie  podsumowano cztery etapy konkursu, dwa z historii lotnictwa na świecie ze szczególnym uwzględnieniem czasów I wojny światowej a dwa praktyczne z modelarstwa.

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich Liceum z udziałem Gimnazjalistów Jańskiego

W piątek, 24 kwietnia 2015 r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas trzecich naszego Liceum. Mszę Św. poprowadził ks. dr Artur Kardaś, który w swojej homilii nawiązał do wyborów jakie czekają  młodych ludzi po ukończeniu szkoły średniej i podjęciu trudu dorosłości.

Na warsztatach w klubie żeglarskim Horn

Podczas egzaminów gimnazjalnych uczniowie klasy I a aktywnie spędzali czas na warsztatach w klubie żeglarskim "Horn".

Dzień Ziemi – Konkurs fotograficzny

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”.

Goście z Danii

Piątek, 17 kwietnia 2015 r. w naszej szkole obfitował w ważne wydarzenia. Po uroczystym apelu 3 Maja gościliśmy w naszych murach  uczniów i nauczycieli z Danii, którzy pod opieką nauczycieli mgr Izabeli Fornalczyk, mgr Małgorzaty Solarskiej i mgr Pauliny Więzik oraz uczniów brali udział w warsztatach językowych a następnie zwiedzali szkołę i przyglądali się zajęciom dydaktycznym.

Święto Konstytucji 3 Maja

17 kwietnia 2015 r. byliśmy świadkami pięknej i wzruszającej lekcji historii w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum i klasy 1a Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie pod kierunkiem mgr Anny Główczyk i mgr Barbary Romanik przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.