Święto Konstytucji 3 Maja

17 kwietnia 2015 r. byliśmy świadkami pięknej i wzruszającej lekcji historii w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum i klasy 1a Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie pod kierunkiem mgr Anny Główczyk i mgr Barbary Romanik przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W przedstawieniu historycznym, pokazującym dzieje naszego narodu od czasów liberum veto przez okres rozbiorów, sejmu czteroletniego, zaborów trwających 123 lata, okresu okupacji w tym ludobójstwa w Katyniu i powstania warszawskiego, wybór i śmierć papieża św. Jana Pawła II aż po tragiczny lot do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r. Inscenizacja wzbogacona została prezentacją multimedialną,  za którą odpowiadał mgr Artur Wach. Oprawę muzyczną i chór przygotował mgr Krzysztof Kozak a dekorację sali przygotowała mgr Agnieszka Cygan. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły mgr Mariusz Stachnik podziękował wszystkim za trud włożony w przygotowanie tak wyjątkowej uroczystości i podniosły nastrój a następnie wręczono nagrody uczniom za konkursy, które odbyły się w szkole w ostatnim miesiącu.

Panie mgr Joanna Bajer i mgr Laura Werner wręczyły nagrody za konkursy:

• ortograficzny – „Mistrz Ortografii”,
  • literacki – „Współcześni twórcy mitów”,
  • poetycki poświęcony uczczeniu 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

Ostatni punkt uroczystości stanowiło wręczenie nagród dla uczniów szkół podstawowych, biorących udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Prymus”.