Szkolna Wigilia

„Jest taki dzień, taki ciepły choć grudniowy” mówią słowa piosenki. 19 grudnia 2014 r. w naszej szkole jest właśnie taki dzień, bo to dzień Szkolnej Wigilii. W świąteczny nastrój  wprowadziła nas klasa Ib Gimnazjum, która pod opieką mgr Kingi Wodeckiej–Koterwy i mgr Pauliny Więzik przygotowała przedstawienie dotyczące istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie trafnie podpatrzyli przedświąteczną bieganinę ludzi, którzy w ferworze zakupów i niedokończonych spraw zawodowych zapominają  o tym, czym tak naprawdę są Święta. O istocie Świąt, bliskości, miłości, dzieleniu się z innymi, wybaczaniu przypomniała nam Boża Rodzina i słowa dziewczynki, z którą rozmawiała reporterka. Jak zwykle występ wzbogaciły kolędy w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem mgr Krzysztofa Kozaka i plastyczna oprawa mgr Agnieszki Cygan. Nad nagłośnieniem czuwał mgr Artur Wach.

Następnie organizatorzy szkolnych konkursów wręczyli nagrody a na zakończenie życzenia ciepłych, rodzinnych i radosnych Świat oraz szczęśliwego Nowego roku życzył całej społeczności szkolnej Dyrektor – mgr Mariusz Stachnik.