Wartości wymagają od nas wyboru!

5 grudnia 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Gimnazjum i Liceum – Bogdana Jańskiego. W tym roku inscenizację przygotowali uczniowie z koła teatralnego, pod kierunkiem pani Joanny Bajer oraz chór szkolny, prowadzony przez pana Krzysztofa Kozaka. Bogdan Jański był wielkim obrońcą wartości uniwersalnych: miłości, solidarności, dobroci. I o tych właśnie wartościach  mówiło przedstawienie przygotowane przez uczniów.

Wartości wymagają od nas wyboru – powtarzali aktorzy. To, co zrobimy z własnym życiem zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy wybrać zło, krzywdzić innych i samych siebie. Tylko po co? Nikt nas nie zmusi byśmy chcieli zła. Dobro zaś przejawia się w konkretnej dobroci wobec drugiego człowieka.

Przedstawienie było piękne, a to głównie dzięki niezwykłym piosenkom, które przygotowali młodzi artyści z naszej szkoły. Znakomite wykonanie piosenki Niemena "Dziwny jest ten świat", czy utworu Rynkowskiego "Wznieś serce nad zło" poruszyło wszystkich widzów. Dziękujemy wszystkim aktorom za chwile refleksji i wzruszenia!

Na koniec akademii w uroczysty sposób przyjęliśmy do grona naszych uczniów pierwszoklasistów. Uczniowie ślubowali, że będą dbać o dobre imię szkoły, systematyczną pracą służyć ojczyźnie, szkole i rodzinie.

Wszystko do obejrzenia na filmie!

Dzień Patrona Gimnazjum i Liceum – Bogdana Jańskiego cz. 1

Dzień Patrona Gimnazjum i Liceum – Bogdana Jańskiego cz. 2