Czym jest wolontariat w Hospicjum św. Łazarza?

Nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele Hospicjum św. Łazarza. Szkoła współpracuje z hospicjum, włączając się w liczne kwesty i akcje charytatywne na rzecz osób najbardziej chorych. Teraz gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego czym jest wolontariat, jak można zostać wolontariuszem, jakie płyną z tego korzyści, na czym polega ta praca.

Egzamin Gimnazjalny

Od środy 23.04.2014 r. do piątku 25.04.2014 r. trwały egzaminy gimnazjalne. Były to pierwsze egzaminy w naszej nowej Szkole. W ciągu trzech dni 42 uczniów sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów.

Gimnazjaliści z Polami nadziei

W sobotę 12 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny kwestowali na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Kwesta odbyła się w centrum handlowym King Square. Zebrane środki przeznaczone zostały na rozwój i wydatki bieżące Hospicjum. W akcji wzięły udział 4 uczennice klasy IIIb gimnazjum: Sandra Wojtal, Patrycja Styrylska, Kamila Piskorz i Ewa Piwińska pod opieką Pani mgr Iwony Gębuś.

Egzaminy gimnazjalne w roku szkolnym 2013/2014

Egzaminy gimnazjalne w roku szkolnym 2013/2014 rozpoczynają się w środę 23 kwietnia 2014 roku. Trwać będą przez trzy dni. W tym czasie uczniowie trzecich klas zmagać się będą w części humanistycznej z pytaniami z historii i wiedzy o społeczeństwiezakresu oraz języka polskiego. W części matematyczno-przyrodniczej na gimnazjalistów czekać będą pytania z zakresu przedmiotów przyrodniczych a następnie z matematyki. Na zakończenie uczniowie przystąpią do egzaminu z języka nowożytnego.

Szkoła w świątecznej szacie

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się konkurs na najładniej przystrojoną salę. I miejsce zajęła klasa 3b Liceum a II miejsce ex aequo zajęły klasa 1a Liceum oraz klasa Ia Gimnazjum. Z tej samej okazji odbył się konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Każda klasa wykazała się kreatywnością i przepięknie udekorowała pisanki, które możecie podziwiać na załączonych zdjęciach. Doceniając zaangażowanie każdej klasy postanowiliśmy nagrodzić wszystkich biorących udział w tym konkursie.

Mistrzostwa Szkoły w Gimnastyce Akrobatycznej

W środę 16.04.2014 r. odbyły się eliminacje Mistrzostw Szkoły w Gimnastyce Akrobatycznej – Piramidy Wieloosobowe. Do udziału w zawodach przystąpili uczniowie Gimnazjum. Wszystkie układy gimnastyczne były na wysokim poziomie zarówno artystycznym jak i sportowym. Zawody prowadziła Anna Śmigla - uczennica klasy IIIa. Finał mistrzostw odbędzie się podczas Tygodnia Nauki w maju.

Od Wandy do Sendzimira

10 kwietnia 2014 odbył się finał konkursu „Od Wandy do Sendzimira”. Drużyna naszego gimnazjum zmierzyła swoje siły w konkursie na temat historii Nowej Huty, który w tym roku kładł szczególny nacisk na historię walki opozycji z ideologią i posunięciami władz PRL-u.