Czym jest wolontariat w Hospicjum św. Łazarza?

Nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele Hospicjum św. Łazarza. Szkoła współpracuje z hospicjum, włączając się w liczne kwesty i akcje charytatywne na rzecz osób najbardziej chorych. Teraz gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego czym jest wolontariat, jak można zostać wolontariuszem, jakie płyną z tego korzyści, na czym polega ta praca.

Te i wiele innych pytań mogli zadać uczniowie pani prowadzącej spotkanie. Wolontariat to wspaniałe dzieło: bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi, która wbrew pozorom wolontariuszowi też przynosi wiele korzyści tj. poczucie sensu życia, radość, nowe wspaniałe znajomości i przyjaźnie. Życzymy naszym uczniom, aby znaleźli w sobie moc do podjęcia tego niełatwego, ale wspaniałego zadania!