Dzień Otwartych Drzwi Gimnazjum i Liceum oraz Światowy Dzień Żółwia

W sobotę 24. 05. 2014 r. nasze szkoły otwarły swoje podwoje dla wszystkich gości zainteresowanych działalnością Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Bogdana Jańskiego w Krakowie. W tym dniu przypadał także Światowy Dzień Żółwia a ponieważ w naszej szkole pracują miłośnicy gadów i płazów oraz znajduje się bardzo ładne terrarium z żółwiami, zorganizowano połączoną z tym świętem wystawę gadów i płazów. Z tej okazji odbywały się różnego rodzaju konkursy dla dzieci połączone z nagrodami, prelekcje naukowe i prezentacje.

W ogródku szkolnym nauczyciele zorganizowali piknik ze zdrową żywnością. Na uginających się od obfitości stołach królowały wypieki i produkty własnoręcznie przygotowane przez naszych nauczycieli oraz uczniów. Furorę wzbudzał chleb Pani Wandy Kasprzyk (nauczycielki języka polskiego), sałatki, pasty, konfitury i kompoty przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycielki. Uczniowie brali udział wraz z nauczycielami w różnego rodzaju zawodach i konkursach sprawnościowych. Zwycięzcy otrzymywali koszulki i czapeczki z nazwą szkoły. Pogoda dopisała, frekwencja i humory również.