Z Sienkiewiczem w przeszłość!

Lektura i analiza Krzyżaków Henryka Sienkiewicza nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a naszego gimnazjum, którzy omawianie powieści rozpoczęli od przygotowania projektów na jej temat.

Historia zakonu krzyżackiego, niezwykłe dzieje matejkowskiej Bitwy pod Grunwaldem czy losy średniowiecznych rycerzy polskich stały się tematem do ciekawego i niebanalnego zaprezentowania w klasie. Największe wrażenie zrobiła na nas wszystkich samodzielnie wykonana makieta zamku krzyżackiego w Malborku. Dzieło to stworzyli: Aleksander Kopijka, Patryk Kujawski i Daniel Barczyński. Chłopcy wykonali niezwykły projekt. Zadbali o każdy detal. Zamek wygląda jak prawdziwy!

Nagrodą niech będzie nie tylko ocena celująca z języka polskiego, ale uznanie wszystkich uczniów i sympatyków naszej szkoły!