Szkolny Dzień Skupienia

27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkanocnym Dniu Skupienia. Nasze przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią odprawioną w kaplicy kościoła „Arka Pana”. Rekolekcje poprowadził dla nas Kapelan ksiądz Artur Kardaś.

W Ewangelii usłyszeliśmy przypowieść o synu marnotrawnym. Jej interpretację przekazał nam ksiądz w czasie homilii. Drugą cześć Dnia Skupienia stanowiły spotkania uczniów Gimnazjum i Liceum z księdzem Kapelanem. Punktem wyjścia tegorocznych rozważań ksiądz Artur uczynił filozofię Maxa Shellera. Jakie wartości wyznajemy w życiu? Czym są wartości moralne a czym religijne? Na te i inne pytania próbowaliśmy wspólnie z księdzem Rekolektantem odpowiedzieć. Wierzymy, że ten czas pomoże nam lepiej przeżyć okres Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy.