Uczniowie uzdolnieni matematycznie

13 lutego 2015 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum – Natalia Gądek,  Magdalena Nazimek, Aleksander Kopijka, Jakub Wcisło i Krzysztof Winiarski pod opieką p. Iwony Warzechy, uczestniczyli w warsztatach „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie", w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wysłuchaliśmy dwóch wykładów:
- Prof. dr hab. Jerzy Ombach wykład pt. "Optymalizacja wartości oczekiwanej", w którym m.in. usłyszeliśmy o nadziei matematycznej.
- Mgr Tomasz Kobos  wykład pt. "Twierdzenie o małżeństwach", w którym poznaliśmy zastosowanie twierdzenia Halla.

Po przerwie kawowej uczestniczyliśmy w Sesji zadaniowej. Rozwiązanie dwóch zadań (z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas wykładów) tak wszystkich uczestników zainteresowało, że warsztaty znacznie się przedłużyły 
Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat.