Dzień Dziecka w Jańskim

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dziecka. Rozpoczęliśmy grą miejską. Celem jej było odnalezienie tajemniczej osoby, która posiada klucz do skarbu. Aby ją odszukać należało udać się do 7 ukrytych na terenie szkoły stacji, rozwiązać otrzymane na nich zadania z różnych dziedzin nauki i rozszyfrować hasło.

W zabawie brało udział 7 drużyn. Do strażnika skarbu jako pierwsza dotarła drużyna z 1a liceum w składzie: Adam Nawrocki, Ania Śmigla i Ola Nowak. Rozszyfrowali oni zagadkę Szeherezady i otrzymali klucz, który otwierał skarb, znajdujący się w gabinecie Pana Dyrektora. Skarbem tym okazało się być 50% dofinansowanie klasowego wyjścia do kina.

Po zmaganiach umysłowych nadszedł czas na gry i zabawy na wolnym powietrzu, w których brała udział zaproszona młodzież klasy sportowej ze szkoły nr 155. Mieliśmy również okazję zagrać z nimi  towarzyski mecz siatkówki i piłki nożnej.

Dodatkowo uczniowie wraz z pomocą nauczycieli zorganizowała gry i zabawy ruchowe z lat PRL- u. Nadarzyła się świetna okazja do przywołania atmosfery peerelowskich podwórek. Ci starsi mieli okazję powspominać jak to było za ich czasów. Młodzież natomiast miała pretekst do tego, aby oderwać się na moment od laptopa, tabletu lub smartfona, zwołać kumpli i zagrać w pomidora, szczura czy w klasy. Mamy nadzieję, że taki typ imprezy rekreacyjno-ruchowej zawita na stałe w naszej szkole.

A oto zabawy, które cieszyły i tych młodszych i tych starszych: „Skoki na skakance”, „Król skoków”, „Hula- hop”, „Pchełki”, „Kapsle”, „Szczur”, „Bieg sprawnościowo-zwinnościowy w workach i z piłeczką ping-pongową na łyżce”, „Skoki przez gumę”, „Zośka”, „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”, „Król”, „Zabawa sznurkiem”, „Skoki drużynowe przez skakankę”, „Przeciąganie liny”, „Gra w klasy”.

Pogoda dopisała, więc zaplanowane rozgrywki sportowe przebiegły bez żadnych przeszkód.

Dzień zakończył się meczem siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Gra była niezwykle wyrównana, ale nauczyciele nie dali się pokonać i zakończyli mecz wynikiem 3:1.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie imprezy.